W dniach 10 i 11 lutego 2023 r. w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ul. Wielkopolskiej 15 odbędą się zawody drugiego stopnia 74 Olimpiady Matematycznej.

Do matematycznych zmagań przystąpi 64 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz powiatu gorzowskiego. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie XIII LO w Szczecinie.

Za przebieg i organizację zawodów odpowiada Komitet Okręgowy Olimpiady Matematycznej w Szczecinie składający się z pracowników i doktorantów Instytutu Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego:

• przewodniczący – dr Wojciech Bondarewicz (pracownik IM)
  • sekretarz – dr Arnold Kowalski (pracownik IM)
  • członkowie komitetu: dr Ewa Ciechanowicz (pracownik IM), dr Dawid Kędzierski (pracownik IM), dr Lucjan Szymaszkiewicz (pracownik IM), dr Małgorzata Wieczorek (pracownik IM), mgr Malwina Bondarewicz (doktorantka IM), mgr Hanna Stojałowska (doktorantka IM), Gabriela Dzierzęcka (studentka IM), Bartosz Muszyński (student IM)
  • osoby wspierające przebieg zawodów: Małgorzata Chamera (studentka IM), mgr Paweł Rudecki (nauczyciel I LO im. Stanisława Dubois w Szczecinie)

Olimpiada Matematyczna jest najstarszą w Polsce olimpiadą przedmiotową. Od 1949 roku nieprzerwanie zrzesza i pobudza najwspanialsze młode talenty matematyczne w Polsce. Nadrzędnym celem zawodów jest popularyzacja wiedzy matematycznej oraz zachęcenie młodzieży szkolnej do bliższego zapoznania się z królową nauk. Zadania stawiane zawodnikom na każdym etapie zawodów wymagają logicznego myślenia, nierzadko wręcz nieszablonowych pomysłów i zachęcają do samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia!