W dniach 6-7 września br. Uniwersytet Szczeciński będzie gospodarzem Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. Przedsięwzięcie jest tradycyjnym punktem startowym kampanii rekrutacyjnych. We wrześniu 14 największych uczelni akademickich w Polsce gościć będzie uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, którzy chcą zaplanować własne strategie w drodze na studia.

Początek roku szkolnego 2023/2024 to czas podejmowania przez przyszłorocznych maturzystów ważnych decyzji dotyczących ich dalszej kariery. Jakie wybrać przedmioty na maturę? Na jaki zdecydować się kierunek studiów? Na której uczelni studiować? Na te i wiele innych pytań uczniowie znajdą odpowiedź podczas Salonu Maturzystów.

Dla wielu uczestników szczecińskie wydarzenie będzie pierwszą okazją poznania uczelni, ich ofert edukacyjnych i systemu rekrutacji, możliwością rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory. To właśnie konfrontacje kandydatów z uczelniami stanowią bezcenny kapitał informacyjny dla uczestników wydarzenia, wystawców i organizatorów.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, organizator Salonów Maturzystów, przygotowała wiele atrakcji. W tym między innymi:

  • prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025,
  • informacje o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych,
  • spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych,
  • spotkania ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, ekspertami rynku pracy oraz z edukatorami.

Wstęp na Szczeciński Salon Maturzystów jest wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.salonmaturzystow.pl/szczecin.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas SSM, na Wydziale Nauk Społecznych US, przy ul. Krakowskiej 71-79.

Spotkajmy się na największej uczelni na Pomorzu Zachodnim!