Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie zapraszają na wspólne świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej.

W ramach tegorocznych obchodów po raz kolejny już odbędzie się finał konkursu, którego celem jest rozbudzanie zainteresowania fizyką, ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego.

Program wydarzenia 13 stycznia 2023 r.:

• 9.00-9.20 – wykład „Pozytywne i negatywne skutki oddziaływania promieniowania jonizującego z materią ożywioną”- dr Agata Kowalska, Politechnika Morska w Szczecinie;
  • 9.20 – 10.05 – prezentacje prac zespołów, które dostały się do finału konkursu;
  • 10.05 – 10.25 – przerwa;
  • 10.25 – 11.10 – prezentacje prac zespołów, które dostały się do finału konkursu;
  • 11.10 – 11.30 – „Aplikacja do analizy jakości widm spektroskopii rezonansu magnetycznego” – inż. Justyna Tomicka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie;
  • 11.30 – ogłoszenie wyników.

Udział w obchodach, które odbędą się w piątek 13 stycznia 2023 r., w auli Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15, jest całkowicie bezpłatny – obowiązuje jednak rezerwacja miejsc pod adresem: aneta.szeremeta@usz.edu.pl.

Zapraszamy do udziału.