Do 15 maja br. trwa rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów „MOST” na semestr zimowy lub cały rok akademicki.

Program MOST jest systemem mobilności studentów pozwalającym jego uczestnikom na odbycie części studiów poza uczelnią macierzystą. W chwili obecnej w programie uczestnicy 20 uczelni z całej Polski, a ich lista dostępna jest na stronie Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia, gdzie również znajduje się regulamin uczestnictwa w programie oraz kontakt osób zajmujących się MOST-em w poszczególnych uczelniach.

Wyjazd na inną uczelnię pozwala na:

  • uczestnictwo w zajęciach nie oferowanych na uczelni macierzystej,
  • dostęp do bibliotek, laboratoriów uczelni przyjmującej,
  • kontakt ze specjalistami z dziedzin, które nas interesują, a których być może nie ma na uczelni macierzystej,
  • możliwość rozwoju własnych zainteresowań i pogłębiania wiedzy, która zawsze może zaprocentować w przyszłości oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Aplikacja na program MOST jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się w Internetowej Rejestracji Kandydatów MOST, uzupełnić wymagane dane, wybrać uczelnię oraz kierunek, na którym chcielibyśmy studiować. Następnie należy wydrukować wypełniony kwestionariusz, podpisać i skan takiego dokumentu przesłać na adres mailowy do Uczelnianego Koordynatora Programu MOST Ewy Czerwińskiej adres e-mail: ewa.czerwinska@usz.edu.pl. Sprawdzony wniosek przekazany zostanie przekazany Prodziekanowi ds. Studenckich oraz Prorektorowi ds. Studenckich do zatwierdzenia, a następnie wprowadzony przez Koordynatora do systemu IRK MOST. O przyznaniu miejsc zadecyduje Uniwersytecka Komisja Kształcenia.

Szczegółowe informacje, wzory podań i regulamin znajdują się na stronie: https://studenci.usz.edu.pl/most/

Zachęcamy do rejestracji.