Z radością przekazujemy informację od Pana dr Tymoteusza Millera o nagrodzie studentek:

Cieszę się, że mogę podzielić się wspaniałymi wiadomościami o naszych zdolnych studentkach z Uniwersytetu Szczecińskiego, które skutecznie zaznaczyły swoją obecność na Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Młodych Naukowców.

Adrianna Krzemińska, Polina Kozlovska, Klaudia Lewita oraz Sofia Mosiundz studentki III roku kierunku Genetyka i Biologia Eksperymentalna, zdobyły II miejsce za swój poster pt. „Wykorzystanie Genome Query Language (GQL)„. Ich badania i prezentacja wywołały ogromne zainteresowanie i uznanie wśród uczestników konferencji.

Jestem niezmiernie dumny z ich zaangażowania, innowacyjności i profesjonalizmu, które ujawniły się podczas konferencji. Ich sukces jest dowodem na doskonałość edukacyjną, jaką oferuje nasz Uniwersytet oraz na nasze stałe dążenie do prowadzenia badań na najwyższym poziomie.

Chciałbym również podkreślić, że to osiągnięcie jest tylko ułamkiem dotychczasowego dorobku naukowego naszych utalentowanych studentek. Adrianna, Polina, Klaudia i Sofia są aktywnymi członkiniami Studenckiego Koła Naukowego „Lunapark” oraz Polskiego Towarzystwa Bioinformatyki i Data Science „BioData”.

Ich zaangażowanie w te organizacje nie tylko pozwala im na rozszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, ale także przyczynia się do ich stałego rozwoju jako młodych naukowców. Są one wspaniałym przykładem, jak pasja, determinacja i chęć nauki mogą prowadzić do znaczących osiągnięć.

Jestem pewien, że ten sukces jest tylko jednym z wielu, które nasze studentki osiągną w swojej naukowej karierze. Gratuluję im z całego serca i z niecierpliwością oczekuję na ich przyszłe osiągnięcia.

Dorobek studentek jest dostępny na stronie www.sknlunapark.org

dr Tymoteusz Miller