„Epidemia Świątecznego Pomagania” to studencka akcja charytatywna Studenckiego Koła Naukowego „Neutrofil” we współpracy z Radą Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Tegoroczna edycja akcji skierowana jest na wsparcie zwierząt ze Stowarzyszenia „Zwierzęcy Telefon Zaufania” w Szczecinie oraz szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę kadry naukowej, pracowników, studentek i studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, a także mieszkańców Szczecina, na to, że okres Bożego Narodzenia to nie tylko czas oczekiwania na prezenty, ale także moment, w którym możemy obdarować kogoś innego. W tym przypadku tych najbardziej bezbronnych, którzy, bez naszej ludzkiej pomocy, nie są w stanie sobie sami pomóc.

Specjalne kosze oznaczone logiem akcji, do których można przynosić dary dla zwierząt, znajdują się w budynkach Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego:

• Instytut Biologii – Wąska 13 oraz Felczaka 3c;
  • Instytuty Matematyki i Fizyki – Wielkopolska 15;
  • Instytut Nauk o Morzu i Środowisku – Mickiewicza 16;
  • Geocentrum – Mickiewicza 16a.

Można przynosić: karmę mokrą i suchą oraz przysmaki dla psów i kotów, żwirek, koce, ręczniki, podkłady, obroże, smycze, szelki, prześcieradła, poszewki, środki czystości, ręczniki papierowe.

Akcję wspierają studenci ze Studenckiego Koła Naukowego „CancerX”, członkowie zespołu badawczego „Immuno” na czele z opiekunem n koła –  dr hab. Pauliną Niedźwiedzką-Rystwej prof. US, pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, uczniowie i kadra nauczycielska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie oraz PetCare Szczecin.

Liczymy na Państwa wsparcie!