Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytut Biologii US zapraszają 22 marca br. do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody 2022. W programie wydarzenia interesujące wykłady, zaskakująca wystawa oraz konkurs.

Bez wody nie ma życia, dlatego warto wiedzieć coś więcej na jej temat. Jak wpływa na zdrowie? Czy są w niej bakterie? Co wiemy o jej ochronie? Jak wpływa na ochronę zwierząt? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści hydrologii.

Oprócz serii ciekawych wykładów, studenci z Studenckiego Koła Naukowego Immunobiologii Chorób Zakaźnych i Nowotworowych przygotowali specjalną wystawę, na której będzie można zobaczyć ile wody potrzeba, aby wyprodukować jeansy, mięso czy nawet… kilogram frytek.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia – DZIEŃ WODY 2022