W dniach 12-14 grudnia 2023 roku już po raz kolejny odbędą się Dni otwarte Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas maturalnych ze szkół ponadpodstawowych, którzy w 2024 roku przystąpią do egzaminu dojrzałości i mają zamiar kontynuować edukację na uczelni. Głównym celem organizatorów jest zapoznanie maturzystów z ofertą edukacyjną uczelni, a także pokazanie zaplecza kształcenia US.

Harmonogram wydarzenia

Dni otwarte odbędą się na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Szczecińskiego, według poniższego harmonogramu:

Szczegóły przedsięwzięcia
Odwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach przygotowanych przez kadrę naukową uczelni. W sposób szczególny zapraszamy na wydarzenia organizowane na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, gdzie odbędą się m.in.:

  • wizyta w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym eLBRUS,
  • zwiedzanie pracowni optyki okularowej,
  • wystawa Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w Obiektywie”,
  • zwiedzanie Muzeum Geologicznego US,
  • zwiedzanie laboratorium geochemicznego,
  • prezentacja Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii oraz wiele innych.

Kandydaci na studia będą mogli również wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez zespoły kierunków oraz zwiedzić wydział w trakcie organizowanych wycieczek. Ponadto eksperci z Biura Rekrutacji pomogą maturzystom dobrać przedmioty maturalne, aby mogli dostać się na wymarzony kierunek i podpowiedzą, jak uniknąć przy rejestracji na studia najczęściej popełnianych błędów. Poznanie szczegółowych wymagań rekrutacyjnych pozwoli kandydatom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym dniotwarte@usz.edu.pl.

Szczegółowe informacje na temat programu Dni otwartych znajdują się na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl/dni-otwarte.

Serdecznie zapraszamy.